- Curved soft mesh back
- Generously sized
- Lightweight chrome frame
- Stackable up to 2 high
<
>
Swift Visitor (Straight Leg) Bespoke Colour Seat Stevia Blue
39 Stock Available
Non-Returnable Product
Select Product Options:
Colour: Bespoke Stevia Blue
Product Details
General Information
| Colour | Blue |
| Material | Mesh Back Chair |
| Chair Colour | Stevia Blue |
| Back Height | 390mm |
| Back Width | 460mm |
| Frame | Chrome |
| Dimensions | 560x610x820mm |
| Recommended Weight Limit | 115kg Maximum |
| Leg Type | 4 Leg |
| Manufacturer | Dynamic |
| Weight | 13kg |
| With Arms | Fixed Arms |
| Seat Width | 490mm |
| Seat Height | 470mm |
| Seat Depth | 460mm |
| Style | Visitors Chair |
| Warranty | 2 Year Mechanical/1 Year Fabric Warranty |
Product Information
| Brand | Swift |
| Type | Visitor Seating |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
