- Air back-to-back desk divider screen
- 1800 wide
- 800 high
- Acoustic qualities absorb ambient sound
- Provides privacy
- Develops personal zone at desk environment
- Attractive grey fabric weave
- Easy to fit
- Full fabric upholstery
- Pinnable surface
<
>
Air Screen for Back-to-Back Desk 1800 x 800mm Grey Fabric
49 Stock Available
Select Product Options:
Width: 1800
Colour: Grey
Product Details
General Information
| Colour | Grey |
| Material | Fabric |
| For Use With | Air Back to Back Desks |
| Depth | 20mm |
| Country of Origin | China |
| Frame Colour | Frameless |
| Height | 800mm |
| Manufacturer | Dynamic |
| Warranty | 10 Year Warranty |
| Size | 1800mm |
| Screen Colour | Grey |
| Style | Straight Top |
| Width | 1800mm |
| Weight | 6.5kg |
Product Information
| Brand | Air |
| Type | Desk Mounted Screen |
Description
For use with Air Back-to-Back Desk Only
With our Sit-Stand desk accessories, there's no need to compromise between a desk that offers ergonomics and functionality - you can have it all! The Air divider screen is designed to subtly create privacy and help reduce sound reverberation in open spaces.
*Please note the screen is fixed to the Air back-to-back desk frame
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
