- A4 blue 12mm plastic binding combs - 100 pack
<
>
Fellowes 5346305 12mm Blue Plastic Comb
5 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: ST9292X17 Stock Available
-
Product Code: ST1901X172 Stock Available
-
Product Code: CL8898X8 Stock Available
-
Product Code: DV1416X105 Stock Available
-
Product Code: DV1400X280 Stock Available
-
Product Code: PN7335X28 Stock Available
-
Product Code: GH1409545 Stock Available
-
Product Code: GH1409349 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Blue |
| Size | A4 |
| Diameter/Spine Width | 12mm |
| Dimensions | 12x12x297mm |
| Document Size | A4 |
| Max Capacity | 80 Sheets |
| Material | Plastic |
| Manufacturer | Fellowes |
| Weight | 10g |
Product Information
| Brand | Fellowes |
| Type | Binding Spines & Combs |
Description
Fellowes plastic binding combs offer a high quality yet cost effective method of binding. Combs are available in a variety of sizes suitable for binding between 2-500 page documents when used with a suitable 21 loop plastic comb binding machine. Available in a variety of colours and pack sizes of 25, 50 and 100.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
